
Echipa României a luat 5 medalii la Olimpiada Internaţională de Fizică
Rezultate extraordinare pentru echipa României, la a 50-a ediție a Olimpiadei Internaționale de Fizică, de unde a venit, azi noapte, cu patru medalii de argint și o medalie de bronz. Toți componenții lotului sunt elevi ai Liceului Internațional de Informatică din București și vor urma facultăți din străinătate. Ediţia din


















