HUNEDOARA: Reactivăm punctele de prim-ajutor pe timp de caniculă

Se anunţă zile caniculare şi în Hunedoara, până săptămâna viitoare.
Începând de mâine, Primăria municipiului Hunedoara (prin Direcţia de Asistenţă Socială) pune la dispoziţia publicului patru puncte de prim-ajutor pe timp de caniculă.
Acestea sunt amplasate astfel
◽️ Piaţa Dunărea – între orele 09.00 – 17.00
◽️ Centrul pentru Recreere Pensionari (b-dul Corvin nr. 9 bis – capătul Pietonalei Corvin dinspre b-dul Dacia) – între orele 09.00 – 17.00
◽️ Galeria de Arte (lângă Casa de Cultură) – între orele 10.00 – 18.00
◽️Castelul Corvinilor (clădirea administrativă) – între orele 10.00 – 18.00
Punctele vor fi deservite de asistenţi medicali, vor fi ventilate şi vor funcţiona pe toată durata perioadei caniculare. Vă reamintim şi recomandările Direcţiei de Sănătate Publică pentru astfel de perioade: https://tinyurl.com/ynp96zfd
Partajează această știre

Lasă un răspuns