Se anunţă zile caniculare şi în Hunedoara, până săptămâna viitoare.
Începând de mâine, Primăria municipiului Hunedoara (prin Direcţia de Asistenţă Socială) pune la dispoziţia publicului patru puncte de prim-ajutor pe timp de caniculă.
Acestea sunt amplasate astfel
Punctele vor fi deservite de asistenţi medicali, vor fi ventilate şi vor funcţiona pe toată durata perioadei caniculare. Vă reamintim şi recomandările Direcţiei de Sănătate Publică pentru astfel de perioade: https://tinyurl.com/ynp96zfd






