.

Lupte libere: Andreea Vraci, medalie de bronz la Pitești

La întrecerile din cadrul Cupei României la lupte libere pentru sportivi U20 desfășurate la Piteşti, în organizarea Federației Române de Lupte Libere, au fost prezenți 200 de sportivi care au au luat startul la această competiție națională.
Sportiva Andreea Vraci, care a evoluat la categoria 50 kg, legitimată la LPS Cetate Deva, unde este pregătită de prof. Ioan Ailincăi a reușit o frumoasă performanță după ce s-a clasat pe locul al treilea și a câștigat medalia de bronz la categoria ei de greutate.
Andrei Mikloș (pregătit de Gheorghe Văcărașu) a ocupat în final locul IV la categoria 125 kg și Andreea Bocă­nici (pregătită de prof. Suraj Moravan) s-a clasat pe locul V în finala de la categoria 55 kg.
Alte rezultate ale sporti­vilor deveni: Nicolae Olari – loc VII la categoria 92 kg (antrenor Suraj Moravan) , Andrada Văcărașu, loc VII la categoria 53 kg și Mirabela Văcărașu -loc VII la categoria 59 kg., ambele pregătite de Gheorghe Văcărașu.