Karate: CS Poli Karate pe podium la Cupa României Interstiluri de la Ploiești

Sâmbăta trecută, la Ploiești, s-a desfășurat Cupa României Interstiluri, o competiție puternică, la care au participat 630 sportivi din întreaga țară.
Clubul Poli Karate din Petro­șani a fost reprezentat de 12 sportivi, care au avut o evoluție foarte bună și au reușit să obțină: 2 medalii de aur, 1 medalie de argint, 1 medalie de bronz, 3 clasări pe locul 5..
La finalul competiției, clubul din Valea Jiului (antrenori prof. Radu Polifronie și Alina Tinca) s-a clasat pe locul 15 din 73 de cluburi participante, un rezultat frumos, obținut prin multă muncă, determinare și dorința de a evolua.
Rezultatele sportivilor de la CS Poli Karate:
Tamaș Ana Maria – kumite feminin U12 -45 kg medalie de aur
Chiriac David – kumite masculin U14 -40 kg- medalie de aur
Mălăuța Miruna – kumite feminin seniori +68 kg medalie de argint
Igarelu Victor – kumite masculin juniori +76 kg – medalie de bronz
Toderesc Antonia – kumite feminin U12 -40 kg locul V
Iuga Patrik – kumite masculin cadeți -52 kg – locul V
Ianc Alessio Andrei – kumite masculin U12 -40 kg locul V
Felicitări tuturor sporti­vilor pentru efortul depus și pentru aceste rezultate!

Partajează această știre

Lasă un răspuns