.

Florentina Iușco (CSM Deva) a făcut baremul pentru Balcaniada de atletism

În perioada 21-22 ianuarie la București s-a desfășurat prima etapă a Campionatului Național de sală la atletism pentru seniori, tineret (U23) și juniori I (U20).
Printre cele mai bune rezultate obținute sunt cele realizate de Florentina Iușco, sportiva de la CSM Deva câștigând două probe.
Astfell, sportiva pregătită de Nicolae Alexe s-a impus la săritura în lungime, cu un excelent 6,67, și a cîștigat și proba de triplusalt, cu 13,76.
În urma acestor rezultate Flory nu doar că și-a asigurat participarea la finala „naționalelor”, programate tot în Capitală, în perioada 17-18 februarie, ci a obținut și baremurile pentru a participa, pe 10 februarie, la Campionatul Balcanic de sală, de la Istanbul.
Până atunci, însă, valoroasa atletă de la CSM Deva va participa și la Cupa României, de la București, din zilele de 27 și 28 ianuarie. /fB CSM Deva