Modernizarea Drumului Regelui, DJ 707, avansează!

Lucrările continuă pe tronsonul dintre Căzănești și limita cu județul Arad, printr-un proiect finanțat din fonduri europene, în cadrul Programului Regional Vest 2021-2027, realizat în parteneriat de Consiliile Județene Hunedoara și Arad.
Investiția aduce:
✔️ Modernizarea a 13 kilometri de drum județean pe teritoriul județului Hunedoara;
✔️ Reabilitarea a 4 poduri;
✔️ Amenajarea a 16 intersecții;
✔️ Realizarea sistemelor de colectare a apelor pluviale;
✔️ O investiție de peste 135 de milioane de lei pentru tronsonul hunedorean.
Drumul Regelui este un proiect important pentru conectarea comunităților locale, creșterea siguranței rutiere și susținerea dezvoltării economice a zonei.
💬 Președintele Consiliului Județean Hunedoara, Laurențiu Nistor: „Dezvoltarea județului Hunedoara înseamnă investiții constante în infrastructură. Continuăm să atragem fonduri europene și să implementăm proiecte care îmbunătățesc viața comunităților locale și susțin dezvoltarea economică a județului.”
Partajează această știre

Lasă un răspuns