BĂRBAT CONDAMNAT PENTRU CONDUCERE SUB INFLUENȚA ALCOOLULUI, DEPISTAT DE POLIȚIȘTI ȘI ÎNCARCERAT

Polițiștii din cadrul Biroului de Investigații Criminale Orăștie și ai Secției de Poliție Rurală Orăștie au pus în executare un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea emis pe numele unui bărbat condamnat pentru conducerea unui vehicul sub influența alcoolului.

La data de 25 iunie 2026, polițiștii din cadrul Biroului de Investigații Criminale Orăștie și ai patrulei din cadrul Secției de Poliție Rurală Orăștie au identificat, la locuința sa din comuna Romos, un bărbat în vârstă de 55 de ani, pe numele căruia Judecătoria Turda, județul Cluj, a emis un mandat de executare a pedepsei cu închisoarea.

Acesta a fost condamnat la o pedeapsă de 1 an și 9 luni de închisoare pentru săvârșirea infracțiunii de conducerea unui vehicul sub influența alcoolului sau a altor substanțe.

Bărbatul a fost escortat și depus în Penitenciarul Deva, în vederea executării pedepsei. (Foto: arhivă)

Partajează această știre

Lasă un răspuns