Sport.

Sport.

Box: Medalii europene pentru boxul feminin din România

Sportivele Mihaela Bădescu şi Amalia Niţă au câştigat medaliile de aur, miercuri, la Campionatele Europene de box pentru tineret de la Erevan.Mihaela Bădescu a cucerit titlul continental la cat. 48 kg, după ce a obţinut o victorie prin decizie împărţită în finala cu rusoaica Lia Patlai. Amalia Maria Niţă, după

Citește mai mult »

𝐃𝐞𝐯𝐚: 𝐏𝐫𝐢𝐦𝐚 𝐞𝐝𝐢𝐭̦𝐢𝐞 𝐚 „𝐂𝐮𝐩𝐞𝐢 𝐂𝐞𝐭𝐚̆𝐭̦𝐢𝐢” 𝐥𝐚 𝐬̦𝐚𝐡, 𝐮𝐧 𝐫𝐞𝐚𝐥 𝐬𝐮𝐜𝐜𝐞𝐬

Zeci de iubitori ai sportului minții au participat sâmbătă, 22 aprile, la prima ediție a „Cupei Cetății” la șah, care s-a desfășurat în holul mare al Centrului Cultural „Drăgan Muntean” din Deva. Competiția a fost organizată de Club Sportiv Municipal (CSM Deva) și Clubul de Șah Deva, cu sprijinul Primăriei

Tenis de câmp: Noi turnee organizate de Ion Țiriac în România

Fundaţia Ţiriac anunţă dezvoltarea circuitului propriu de turnee de tenis ITF şi WTA125 în România, începând cu anul curent.Şase turnee ITF Futures vor fi derulate în 2023 la nivel naţional de Fundaţia Ţiriac, alături de turneul WTA125 Ţiriac Foundation Trophy, organizat la Bucureşti, scopul principal al acestei decizii fiind acela

Haltere: Medalii pentru sportivii români la Erevan

Sportiva română Loredana Toma a cucerit trei medalii de aur la categoria 71 kg, miercuri, la Campionatele Europene de haltere de la Erevan. Ea a dominat întrecerile la stilul smuls, câştigând aurul cu 110 kg, deşi a ratat ultima încercare, la 115 kg.Argintul a revenit italiencei Giulia Miserendino, cu 105