Agenţia Judeţeană pentru Ocuparea Forţei de Muncă Hunedoara a organizat joi,16 mai 2019, BURSA LOCURILOR DE MUNCĂ, în DEVA, HUNEDOARA, PETROŞANI, LUPENI,ORĂŞTIE, VULCAN, BRAD, HATEG, între orele 900-1300.
La finalul Bursei, Agenţia Judeţeană pentru Ocuparea Forţei de Muncă HUNEDOARA raportează următoarele rezultate:
Au fost contactaţi un număr de 197angajatori în vederea participării la bursă şi au participat efectiv un număr de 75 agenţi economici.
Oferta de locuri de muncă a numărat 340 de posturi, repartizate pe localităţi după cum urmează:
Deva – 86, Hunedoara – 51, Petroşani – 28, Lupeni – 12, Orăștie -14, Vulcan – 77, Brad – 27, Haţeg – 45.
Repartizarea pe localităţi a celor 643 de hunedoreni participanţi la bursă a fost următoarea:
Deva – 93, Hunedoara – 89, Petroşani – 117, Lupeni – 47, Orăștie – 68, Vulcan – 90, Brad – 76,
Haţeg – 63.
Au fost selectate 251 persoane în vederea încadrării şi au fost încadrate în muncă 110persoane, situaţia angajărilor prezentându-se astfel:
| Localitate | Persoane încadrate pe loc | Dintre care cu studii superioare |
| Deva | 27 | – |
| Hunedoara | 20 | 1 |
| Petroşani | 9 | – |
| Lupeni | 3 | – |
| Orăștie | 8 | – |
| Vulcan | 13 | – |
| Brad | 9 | – |
| Haţeg | 21 | 1 |
Agenţia va monitoriza după un interval de 30 de zile câte dintre persoanele selectate au fost încadrate în muncă.






