Responsabilitate și efort, recunoscute de comunitate! Sunt împotriva minciunii și manipulărilor!

„Am decis să fac această postare pentru că prea des ne confruntăm cu negarea realității, cu impostura și cu manipularea, cu încercarea de a face oamenii să vadă doar negru, retezându-le speranțele și mințindu-i în scop pervers.
Ieri, Laurențiu Nistor, Președintele Consiliului Județean Hunedoara, a fost ales Vicepreședinte al Uniunii Naționale a Consiliilor Județene din România (UNCJR), în cadrul ședinței Adunării Generale a Uniunii Naționale a Consiliilor Județene din România (UNCJR).
Această alegere este o recunoaștere a eforturilor făcute de Consiliul Județean în județul Hunedoara pentru un alt viitor, un viitor construit ținând cont de realitate și nu de proiecte fantasmagorice și populiste.
Ne-am confruntat, pe tot parcursul anului 2024, cu manipulare și dezinformare, cu minciuni răspândite peste tot, că nu cresc pensiile, că se taie, că nu se face nimic, că se redeschid mine – minciuni numai bune pentru a incita lumea spre ură, spre dezbinare, spre lipsă de speranță, de niște oameni care de fapt nu au nici o soluție și riscă să arunce totul în haos. Au făcut-o și vor încerca s-o facă în continuare!
Nici un om responsabil nu poate promite astfel de lucruri. Ceea ce putem să facem este să lucrăm și să dovedim!
Concret – tot ieri s-a semnat ordinul de începere pentru elaborarea studiului de fezabilitate al proiectului TransRegio Hunedoara – Sântuhalm – Autostrada A1. Din acest moment, proiectantul are la dispoziție 8 luni pentru realizarea documentației care va sta la baza viitoarei investiții.
Șoseaua va asigura legătura directă a municipiilor Deva și Hunedoara cu autostrada A1, în zona localității Hărău, iar șoseaua Hunedoara – Sântuhalm va fi transformată în drum TransRegio. Drumul va avea o lățime a părții carosabile de 19 m cu patru benzi, câte două benzi pe sens (fiecare cu o lățime de 3.5 m) și două sectoare de acostament (fiecare cu lățime de 2.5 m).
Astea sunt fapte, nu promisiuni fără acoperire.
Sunt mândru să fac parte din echipa PSD aflată la conducerea CJ Hunedoara, sub coordonarea Președintelui Laurențiu Nistor.
Zi senină, binecuvântată, cu onestitate și gânduri bune!”, a fost mesajul Adminitratorului Public al Judeţului Hunedoara, Costel Avram.
Partajează această știre

Lasă un răspuns