
Viitorii ingineri au readus la viață ideile lui Leonardo da Vinci la Universitatea Politehnica Timișoara
Facultatea de Mecanică din cadrul Universității Politehnica Timișoara a premiat, în 23 aprilie 2026, pe cei mai buni reprezentanți ai tinerei generații de pasionați de tehnologie, în cadrul celei de-a treia ediții a concursului „Leonardo da Vinci”. Evenimentul, parte a proiectului „Politehnica: un pas spre viitorul tău!”, confirmă misiunea universității


















