
Educația – averea națională de care trebuie să avem grijă
În fiecare toamnă, debutul noului an școlar reprezintă un prilej de bucurie și de speranță, sens în care am stat de vorbă cu prof. dr. Maria ȘTEFĂNIE (în foto), Liceul Teoretic „Aurel Vlaicu” din Orăștie. Cu acest prilej în calitate de cadru didactic, interlocutoarea adresează, elevilor, un an școlar încununat
















