
50 de ani de Electronică și Telecomunicații la Timișoara
În 2020 am sărbătorit nu doar 100 de ani de la înființarea primei instituții de învățământ superior din Timișoara și din vestul țării, Școala Politehnică, ci și 50 de ani de la prima admitere la secția nou creată de Electronică Aplicată, una de avangardă la acea vreme, precum și 30


















