Coronavirusul are și părțile lui bune. Poluarea a scăzut în unele metropole
COVID-19 a reușit să curețe aerul din marile metropole ale lumii, acesta devenind mult mai respirabil. În China, emisiile de dioxid de azot au scăzut cu peste 30%, lucru nemaivăzut…