
Activităţi importante ale Primăriei Hunedoara, puse în pericol de Ordonanţa 52
Primarul Dan Bobouţanu: „Ordonanţa încalcă principiul autonomiei administrative locale” OUG nr. 52/2025 emisă recent de Guvernul României şi intrată deja în vigoare, blochează activităţi importante ale primăriilor din ţara noastră, inclusiv ale Primăriei municipiului Hunedoara. În forma în care a fost emisă, ordonanţa stopează, practic, procedurile pentru întocmirea de noi


















