.

Fotbal: Cupa României Turul 3

CSM Deva s-a calificat în play-off-ul Cupei României după ce a trecut cu emoții , în jocul din deplasare cu CS Universitar din Alba Iulia.
Partida s-a terminat la egalitate, 0-0, după 90 de minute și apoi cu același re­zultat şi după prelungiri. Me­ciul a avut nevoie și de lovituri de departajare pentru a se decide calificata în faza Play-off-ului.
Până la urmă CSM Deva s-a impus cu scorul de 4-3 după executarea loviturilor de departajare și speră să aducă la Deva în jocul din play-off o echipă din ligile superioare.
CS Corvinul Hunedoara a trecut în acest tur de CSM Jiul Petroșani cu scorul final de 4-1(2-0) iar echipa pregătită de Florin Maxim se califică în următoarea fază a compe­tiției, care se va desfășura pe 30 august.
Au marcat pentru CS Cor­vinul Marius Lupu (3), Flavius Iacob (19), Nicolae Pîrvulescu (76), Antonio Bradu (87).