.

Fotbal. Cupa României: SM Jiul Petroșani și Gloria Geoagiu, victorioase

Miercuri în Cupa Româ­niei,Turul 1 la Hațeg echipa gazdă care s-a retras din campionatul Ligii a III-a, CSO Retezatul a jucat cu CSM Jiul Petroşani, echipa din Valea Jiului câștigând cu scorul de 17-1(la pauză 10-0), fiind categoric, nu numai după rezultatul înregistrat ci și după jocul din teren, un bun antrenament pentru forma­ția oaspete pregătită de Fla­vius Boroncoi. CSM Jiul se califică în turul următor.
La Geoagiu, campioană județului Hunedoara, echipa Gloria din localitate, pregă­tită de Gabriel Cotoară, a câștigat disputa cu CS Armata Aurul Brad, retro­gra­dată din liga a III-a la finalul sezonului trecut, cu scorul final de 3-1, după ce la pauză tabela de marcaj a arătat egalitatea, 0-0.
Cu această victorie Gloria Orașului Geoagiu se califică în turul următor al Cupei României.